Remove this ad

maraki

Στα μπουσουλίσματα

Lead

Sep 17 09 2:32 PM

Tags : :

Όλες θα έχετε ακούσει/δεί την περίφημη σειρά.Μια σειρά που είναι αφιερωμένη στην καθημερινή ζωή,τα προβλήματα,τις λύπες και τις χαρές μιας παρέας "δικών" μας κοριτσιών,σε ένα ελεύθερο κοινωνικά και νομικά περιβάλλον.Πόσο μακρινή και ονειρεμένη είναι αυτή η ζωή από τα δικά μας πρότυπα εδώ...Στα πάντα.Αρχίζοντας από τις αιθέριες υπάρξεις που σε κάνουν να θέλεις να μεταναστεύσεις μόνιμα στο Λος Άντζελες,μέχρι την κοινωνική και νομική αποδοχή....

Click here to view the attachment
Quote    Reply   
Remove this ad
Remove this ad

kokkines

Παλιά καραβάνα

#1 [url]

Sep 17 09 4:34 PM

Στο χέρι μας είναι όλα κορίτσια, η L Word ζωή υπάρχει και στην Ελλάδα, οι παρέες μας είναι το ίδιο. Το θέμα είναι να το δείχνουμε, να είμαστε ορατές δηλαδή, και άνετες.
Πρώτα το κοινωνικό για να έρθει και το θεσμικό wink

Έχω δει το κάθε επεισόδιο πάνω από 5 φορές, κοσμοθεωρία ολόκληρη έχω φτιάξει... χεχεχε!

maraki, το πρώτο σου ποστ, "γράφει".  

Ιερό και μέκκα ...

Quote    Reply   

risko

Τίποτα δεν πέφτει κάτω

#2 [url]

Sep 18 09 12:07 AM

Σας πληροφορώ πως η δημοφιλής λεσβιακή σειρά The L Word θα γίνει ρηάλιτι σόου όπου θα καταγράφει τις ζωές έξι λεσβιών στο Λος Άντζελες.
Δείτε και αυτό
http://news.pinkpaper.com/NewsStory.aspx?id=1645

Quote    Reply   

kokkines

Παλιά καραβάνα

#3 [url]

Sep 18 09 6:33 PM

Να φτιάξουν κι εδώ ένα! Να βάλουνε μέσα 5 λεσβίες Ελληνίδες διάσημες, η μία πολιτικός παρακαλώ (χεχεχε) και την πρώην μου (χοχοχο) grin

Ιερό και μέκκα ...

Quote    Reply   

risko

Τίποτα δεν πέφτει κάτω

#4 [url]

Sep 18 09 11:46 PM

Χαχαχαχα, αν είναι ονόματα που υποψιάζομαι (εκτός από την πρώην σου που δεν την γνωρίζω) έχει να καεί το πελεκούδι   devil

Χαχαχα, στο ίδιο κοτέτσι πολιτικός, τραγουδιάρες κου λου που, χαχαχα
Είμαι μία monkey εγώ...

Quote    Reply   

maraki

Στα μπουσουλίσματα

#5 [url]

Sep 20 09 2:39 PM

μα ποια πολιτικό εννοείτε καλε;;;;;εγώ έχω ακούσει και πολλά κουτσομπολιά και για κυρίες του καλλιτεχνικού χώρου...
Αγαπητή μου Κόκκινες,υστερούμε σε πολλά ακόμα από την σειρά και γενικότερα πό την ζωή σε εκείνα τα μέρη..Έχουμε ακόμα πολλά χρόνια μπροστά μας..
Αλήθεια,ποιά από τις πρωταγωνίστριες είναι του γούστου σας;Εγώ προτιμώ την Helena,είναι απλά απίστευτη....

Quote    Reply   

kokkines

Παλιά καραβάνα

#6 [url]

Sep 21 09 3:58 AM

Υστερούμε σε ότι θέλουμε εμείς να υστερούμε...

Σέιν δαγκωτό.
Μπετ για σοβαρή σχέση.
Η Άλις έχει ενδιαφέρον.

Ιερό και μέκκα ...

Quote    Reply   

kokkines

Παλιά καραβάνα

#8 [url]

Sep 21 09 7:33 PM

Girls, χωρίς πλάκα, έχω τσακωθεί  με τη σχέση μου για την Σέιν. Επειδή δεν την πάει με τίποτα, ένα βράδυ έκανα τον δικηγόρο της και της ύψωνα τις μετοχές. Τόσο υποστήριξη δηλαδή, που την έβγαλα από τα ρούχα της devil !!!

Ιερό και μέκκα ...

Quote    Reply   

maraki

Στα μπουσουλίσματα

#10 [url]

Sep 22 09 2:22 PM

H Shane μια μου αρέσει,μια δεν μου αρέσει.Την μια είναι κουκλάρα,την άλλη παραείναι αγοράκι για τα γούστα μου.Για αυτό προτιμώ την Helena,100% γυναικάρα!!!Η αλήθεια είναι ότι έχω κοντέψει κι εγώ να τσακωθώ με την σχέση μου και για την Helena και για το L Word γενικότερα.Εγώ φταίω που είναι παρέλαση κουκλιών εκεί μέσα;;;

Click here to view the attachment

Quote    Reply   
Remove this ad

kokkines

Παλιά καραβάνα

#11 [url]

Sep 22 09 2:53 PM

Χαχα, εγώ δεν καταλαβαίνω το ζόρι που τραβάνε, γιατί το τραβάνε. Λες και θα ορμήξουμε στην οθόνη, να την κατασπαράξουμε angel

Ιερό και μέκκα ...

Quote    Reply   

risko

Τίποτα δεν πέφτει κάτω

#12 [url]

Sep 22 09 9:40 PM

Χιχιχι. Δεν μου έτυχε να τσακωθώ με την σχέση μου για κάποια του L Word. Περισσότερο σαπουνόπερα για λεσβίες μου θυμίζει παρά την καθημερινότητα που ζούμε.

Anyway κάτι είναι και αυτό όσον αφορά το visibility.

Quote    Reply   

maraki

Στα μπουσουλίσματα

#13 [url]

Sep 23 09 2:07 PM

Κοίτα κοκκινες,η αλήθεια είναι ότι αν το θέαμα που παρουσιάζουμε είναι ένα drooling θέαμα,μάλλον έχουν δίκιο.Η αλήθεια είναι ψιλοπαραλογίζονται,αλλά δεν βαριέσαι...Εγώ πάντως τις πιο πολλές σφαλιάρες τις έχω φάει για την Jolie...
Ρισκο,ορθώς μιλάς.Δεν ξέρω αν αντιστοιχεί στην πραγματικότητα η σειρά,τουλάχιστον "μας" δείχνει...

Quote    Reply   

maraki

Στα μπουσουλίσματα

#14 [url]

Sep 23 09 2:14 PM

Επίσης,να προσθέσω,κοιτώντας ξανά το βίντεο για την Shane,(δεν μπόρεσα να μην το ξαναδώ,δεν είμαι και από σίδερο),οφείλω να πω ότι αυτή η κοπέλα είναι τρομακτικά αδύνατη,λες και είναι ανορεξική.Ώρες ώρες τόση αδυναμία καταντάει ξενέρωμα...

Quote    Reply   

kokkines

Παλιά καραβάνα

#17 [url]

Sep 24 09 3:48 AM

Να καταχραστώ άλλο λίγο το τόπικ;
Νο 2 και φαρμακερό!
Ladies... η Μπετ Πόρτερ!
(παρακαλώ χαμηλώστε τον ήχο) devil

Ιερό και μέκκα ...

Quote    Reply   

maraki

Στα μπουσουλίσματα

#18 [url]

Sep 24 09 2:21 PM

Το κλιπακι της Bette είναι απίθανο!!Χριστε μου,δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι βρίζει τόσο!!!!Αν και ομολογώ ότι η Bette δεν μου αρέσει ιδιαίτερα.Ούτε σαν εμφάνιση,ούτε σαν χαρακτήρας.Πολύ control freak μωρε παιδάκι μου....

Quote    Reply   

kokkines

Παλιά καραβάνα

#20 [url]

Sep 25 09 8:04 AM

Δεν συμφωνώ!
Την βρίσκω εξαιρετική. Είναι έντονη, συναισθηματική, αφήνεται στα πάθη της, έχει κουλτούρα, είναι ετοιμόλογη, έχει προσωπικό στυλ, δεν κολλάει, είναι εκφραστική, είναι σέξυ φυσικά (μέχρι και οι μαύροι κύκλοι της πάνε) και ξέρει ν' αγαπάει._

Ιερό και μέκκα ...

Quote    Reply   
Remove this ad
Add Reply

Quick Reply

bbcode help